Lepení molitanů

Spojování molitanových desek, případně aplikace molitanů na jiné typy materiálů, se neobejde bez vhodných lepidel. Níže naleznete základní typy čalounických lepidel, která jsou vhodná především pro lepení molitanu (PUR pěn). Jde o kontaktní lepidla, která se nanáší na obě slepované plochy.

UNILEP SPRAY PROFI FORTE

Univerzální kontaktní lepidlo ve spreji o obsahu 400 ml., které je vhodné pro univerzální použití. Lepí pěnové hmoty (molitan), textílie, plasty, folie, dřevo, papír apod. Teplotní odolnost cca 80°C. Otáčivá tryska umožňuje volit dávkování lepidla při nástřiku. Doba zavadnutí od 5 s. Manipulační pevnost 10-15 min., úplné vytvrzení 24 hodin. Odvětrání cca 1-2 min.
UNILEP SPRAY PROFI FORTE lze použít pro lepení menších ploch 1-2 m2 nebo pro provádění menších oprav. 

Způsob nanášení

  • jednostranně (savé materiály)
  • oboustranně (nesavé materiály)

LEPIDLO UNILEP N2

Stříkatelné kontaktní lepidlo, jehož rozpouštědla jsou nehořlavá. Proto je vhodné pro lepení pružinových matrací a pro čalouněné výrobky a všude tam, kde hrozí antistatický náboj. Výborná lepivost, delší otevřená doba (min. 10 min). Doba zavadnutí od 5 s. Spotřeba 120-280 ml/m2 (oboustranný nános).

Lepidlo Unilep N2 lze zasílat z bezpečnostních důvodů pouze v plechovkách o obsahu 1 l. Kanystry o obsahu 10 a 25 l distribuujeme po dohodě podle místa dodání firemním závozem. 

LEPIDLO UNILEP H24

Speciální stříkatelné kontaktní lepidlo pro lepení autočalounění a pro lepení koženky a kůže. Vysoká teplotní odolnost a mechanická pevnost. Dobrá adheze na pěny (molitan), dřevo, kovy a mnoho plastů. Při použití stříkací pistole pro nanášení je třeba, aby tryska měla otvor min. 2 ml. Otevřená doba max. 20 min. Doba zavadnutí 10 s až 3 min. Spotřeba 150-300 ml/m2 (oboustranný nános).

Lepidlo Unilep H24 lze zasílat z bezpečnostních důvodů pouze v plechovkách o obsahu 1 l. Kanystry o obsahu 10 a 25 l distribuujeme po dohodě podle místa dodání firemním závozem. 

Lepidla můžete zakoupit v našem e-shopu.