Matrace

Zpravidla 1/3 svého života prospíme. Předpokladem klidného a kvalitního spánku je volba správné matrace. V dnešní době jsou matrace vyráběny z polyuretanových pěn. Tyto pěny vynikají svojí elasticitou, prodyšností, schopností  kopírovat tvar lidského těla, jsou pevné a mají vyhovující životnost. Doporučovanou pěnou je speciální, vysoce kvalitní „studená pěna“. Proti klasickým pěnám má jemnější strukturu, vyšší tvarovou stálost a životnost. Dalšími kvalitními materiály jsou viscoelastická pěna, označovaná jako „paměťová (líná) pěna“, která se používá jako vrchní vrstva na změkčení a zkvalitnění matrace. Pro osoby upřednostňující tvrdší lůžko jsou určeny matrace tvořené RE pojenou deskou, která tvoří pevné vnitřní jádro matrace.

ATYPICKÉ MATRACE PRO TÁBORY

Pro letní dětské tábory a kempy, chataře a karavanisty nabízíme zakázkovou výrobu levných matrací v požadovaných rozměrech délky, šířky i výšky. Na molitanovou (PUR) desku vhodné hustoty ušijeme snímatelný potah na zip. Potah může být v hladkém ekonomickém provedení nebo může být vylepšen změkčujícím proševem.
Pro sdělení ceny Vámi požadované matrace nás, prosím, kontaktuje na tel: 485160518, 520 nebo na mail: info@libea.cz.

ATYPICKÉ MATRACE PRO KARAVANY

MATRACE PRO UBYTOVNY A ŠKOLNÍ INTERNÁTY

Pro hromadná ubytovací zařízení navrhneme vhodnou materiálovou skladbu matrace podle Vašich požadavků i s ohledem na hospodárnost pořízení a užívání výrobku.
 
Příklady matrací:
 

Velmi žádaná, kvalitní matrace sendvičového typu. Je tvořena dvěmi vrstvami tvarované polyuretanové pěny, mezi které je vložena deska RE pěny, zvyšující  nosnost matrace. Matrace je vhodná zejména pro osoby, které upřednostňují tvrdší lůžko. Doporučené uložení tohoto typu matrace je na pevný nebo polohovací lamelový rošt, případně na děrovanou desku.
Jádro matrace je složeno ze dvou profilovaných desek z vysoce kvalitní polyurethanové pěny, mezi které je vložena výztuž z pojeného polyuretanu.
Základní rozměr jádra matrace činí 200x90x14 cm, výška matrace vč. potahu je 16 cm a váha celé matrace je 12,5 kg. Jádro matrace je uloženo do snímatelného prošívaného potahu. Potah je opatřený zipem a je pratelný.
Materiálové složení i rozměr matrace je možné individuálně upravovat podle vašich požadavků. 

MATRACE COMFORT

Mimořádně oblíbená oboustranná matrace COMFORT se 7 anatomickými zónami zajišťuje velmi kvalitní spánek a relaxaci. Příčné prořezy určující jednotlivé anatomické zóny zajišťují velmi dobré provětrávání matrace a odvod vlhkosti. V matraci nejsou použita žádná lepidla. Je vhodná pro uložení na lamelové rošty, ale i do starších typů postelí s laťkovým roštem nebo s děrovanou deskou.
Jádro matrace je tvořeno studenou pěnou RL 3534, rozměr jádra činí 200x90x14 cm, výška matrace vč. potahu je 16 cm, hmotnost celé matrace je 9,5 kg. Jádro matrace je uloženo do snímatelného prošívaného potahu CHARLOTE. Potah je opatřený zipem a je pratelný.
Studená pěna vyniká výbornou elasticitou (tvárností), vynikající pružností a zaručuje velmi dlouhou životnost. To znamená, že by se neměla tak snadno proležet. Jedná se o vysoce kvalitní HR pěnu nové generace, která má oproti klasickým PUR pěnám jemnější strukturu. Pěna je tvořena otevřenými buňkami s velkými póry, což umožňuje zvýšenou prodyšnost a perfektní tepelnou vodivost. Díky těmto vlastnostem se lidské tělo v místě dotyku nepřehřívá. Studená pěna se svými parametry vyrovnává latexu a pružností může nahradit pružinové matrace. Matrace ze studené pěny tedy spojuje výhody jednotlivých typů matrací (latex, pružiny, polyuretan).

VYROVNÁVACÍ MATRACE VISCO

Smyslem využití vyrovnávací matrace je zkvalitnění a vyrovnání povrchu obvykle starších matrací. Jádro vyrovnávací matrace VISCO je tvořeno paměťovou pěnou (líná pěna) GV 5030.
Rozměr jádra vyrovnávací matrace činí 200x90x5 cm, výška včetně potahu činí 7 cm . Jádro matrace je uloženo do snímatelného prošívaného potahu. Potah je opatřený zipem a je pratelný.

VYROVNÁVACÍ MATRACE ZE STUDENÉ PĚNY

Jádro vyrovnávací matrace je tvořeno studenou pěnou vysoké kvality.
Rozměr jádra vyrovnávací matrace činí 200x90x5 cm, výška včetně potahu činí 7 cm. Jádro matrace je uloženo do snímatelného prošívaného potahu. Potah je opatřený zipem a je pratelný.

CHRÁNIČ MATRACE S PVC ZÁTĚREM

Hygienický matracový chránič chrání matraci před znečištěním díky nepropustné vrstvě PVC. Je voděodolný. Možnost praní do 95°C. Kvalita materiálu umožňuje praní výrobku až 250krát. Vrchní materiál je bavlněné froté. Chránič je určen pouze na vrchní stranu matrace a je uchycen gumou přes rohy matrace. Tento výrobek se těší oblibě díky prověření dlouhodobým používáním.

Standardní rozměry:
dětské –  70×140 cm
jednolůžko – 90×200 cm
Vstup do e-shopu

Ostatní rozměry matracových chráničů na objednávku: 60×120 cm, 80×200 cm, 100×200 cm, 140×200 cm, 160×200 cm, 180×200 cm, 200×200 cm.
Možno zajistit výrobu i v atypických rozměrech.


SUPERABSORBENT

Podložka má rozměr 70×90 cm a je tvořena pětivrstvou extrémně savou tkaninou, která dokáže absorbovat až 2,5 l vody na m2. Podložku je možno prát do 95°C a lze ji sušit v bubnové sušičce.
Materiálové složení: 90% polyester, 10% polyuretan.
Superabsorbent je velmi vhodný k domácímu použití, ale zejména pro domovy seniorů, nemocnice, dětká zařízení, případně hotely.
Použití modrou barvou k matraci.
Vstup do e-shopu

MATRACOVÝ CHRÁNIČ KAMILKA

Chrání matraci před znečištěním, ale zároveň má změkčující funkci pro dlouhodobě ležící. Gumy na rozích slouží k pevnému zachycení na matraci. Před použitím je nutno výrobek vyprat z důvodu odstranění přebytečných vláken uvolněných po vyčesání materiálu.
Materiál: 100% bavlna. Praní na60°C.
Běžný rozměr: 90×200 cm.
Vstup do e-shopu 

Rozměry na objednávku:
100×200 cm, 140×200, 160×200 a 180×200 cm.
Vstup do e-shopu