Molitany

Molitan je tvořen z lehčené polyuretanové pěny. Jeho objemová hmotnost se pohybuje v rozmezí od 18 do 50 kg/m3 s odporem proti stlačení o 40% od 2,0 do 8,0 kPa.

Využití molitanu je velmi široké. Používá se především pro výrobu matrací a výrobu, opravy a renovace čalouněného nábytku. Ve stavebnictví se s úspěchem uplatňují jeho akustické vlastnosti a zvukově i tepelně izolační přednosti. Retikulované pěny slouží jako vynikající vzduchová nebo vodní filtrace. V akvaristice se vžil pojem biomolitan. Rozšířené je jeho používání v podobě mycí houby. Široké uplatnění nachází molitan také v obalové technice jako obalový a výplňový materiál.

Polyuretanové pěny (PUR pěny), pro které se u nás více vžil název molitan, můžeme pro lepší orientaci rozdělit podle jejich vlastností do následujících skupin: 

  1. standardní molitan
  2. studená pěna
  3. paměťová pěna
  4. pojený molitan
  5. filtrační pěna

Podle některých dodatečných vlastností PUR pěn se také rozlišuje:
– molitan se sníženou hořlavostí nebo
– akustický molitan, který je obvykle tvarovaný ze standardních molitanů. Pro zvukovou izolaci se používá zejména pojený molitan.

Molitan nabízíme především v podobě molitanových desek zpravidla ve formátu 200×90 cm nebo 200×100 cm ve výškách od 0,5 cm do 10 cm. Nařezané molitanové desky různých typů pěn máme skladem a tvoří nabídku našeho e-shopu

Vysvětlení označení molitanových desek:  např. typ RP3048
– písmena RP označují typ pěny 
– první dvojčíslí „30“ udává objemovou hmotnost v kg/m3
– druhé dvojčíslí „48“ vypovídá o tuhosti molitanu (odpor proti stlačení v tomto případě činí 4,8 kPa při stlačení o 40% původního objemu)

Molitanové desky nakupujte v našem e-shopu. Zasíláme již od 1 ks, obvykle ve srolovaném stavu.
Všechny ostatní rozměry dodáváme na zakázku