Návod k používání vlajek

POUŽÍVÁNÍ VLAJEK

1. Vlajka musí vlát volně tak, aby nenarážela na stožáry, stromy, dráty, stěny budov apod. Při bouřlivém počasí a silném nárazovém větru je nutné vlajku sejmout, jinak může dojít k trvalému poškození vlajkoviny a konfekčních doplňků.

2. Vlajka musí být včas vyprána a to dříve, než dojde k pokročilému ušpinění. Pokud jsou již částice špíny do látky „zažrané“, nemůže být docíleno uspokojivého výsledku praní.

PRANÍ A ČIŠTĚNÍ

1. Vlajka z polyesterového úpletu může být prána v každé běžné pračce s přidáním značkových pracích prostředků při teplotě praní do 60°C. Pro 1 m2 látky by mělo být k dispozici alespoň 10 l lázně.

2. Silně ušpiněný kus může být ošetřen lehkým mnutím za použití tekutého (mazlavého) mýdla. Škrábání nebo intenzivní druhnutí působí na vlajku nepříznivě.

3. Po praní by vlajka měla být vymáchána v čisté vodě a to za stálého pohybu.

4. Nedoporučujeme vlajku podrobovat chemickému čištění nebo benzinové lázni. Mohlo by dojít k poškození stálosti vybarvení.

SUŠENÍ A ŽEHLENÍ

1. Po pracím procesu může být materiál lehce odstředěn. Lépe je však vlajku ještě mokrou zavěsit nebo vztyčit na vlajkový stožár.

2. Není běžné ani potřebné vlajku pro vnější užití žehlit. Pro vnitřní dekoraci se může žehlit s ohledem na základní materiál, tedy s nastavenou předepsanou teplotou pro polyester.


OŠETŘOVACÍ SYMBOLY

Naše vlajky jsou opatřeny etiketou s ošetřovacími symboly: