Způsoby uchycení vlajek

Konfekci vlajek a praporů, která zajišťuje způsob jejich uchycení nebo zavěšení, zhotovujeme podle přání zákazníka.

Vlajky, prapory a transparenty jsou vždy po celém obvodu oříznuty horkým nožem, což způsobí zatavení okrajů a zamezí párání základního materiálu. Standardně dále obvodové strany obšíváme dvojitým ochranným švem.

Nejčastějším způsobem je konfekce vlajek s uchycením pomocí karabin (na lanko stožáru) nebo uchycení praporu pomocí návleku (na žerď). Pro zavěšení vlajky na lanko stožáru opatřujeme vlajku na upevňovací straně zpevňující lemovkou, ke které jsou přišity plastové karabiny (mrazuvzdorné a nekorodující).

Vlajky a prapory jsou opatřeny etiketou s udržovacími symboly.

Typy uchycení

1. Vlajka vodorovná (horizontální) s karabinami pro uchycení na lanko stožáru: na levé kratší straně je zpevňující lemovka s našitými karabinami. Zbývající tři strany jsou obroubeny švem s dvojitým stehem.
2. Prapor vodorovný (horizontální) s návlekem (tunelem, rukávem) pro navlečení na žerď: na levé kratší straně je návlek z vlajkoviny, který je na horním konci zašitý. Průměr návleku přizpůsobujeme průměru žerdě nebo tyčky.
3. Korouhev svislá (vertikální), na Slovensku zástava,  s průvlečným návlekem pro navlečení na tyč: na horní kratší straně je návlek z vlajkoviny, který je oboustranně průchozí.
4. Vlajka svislá (vertikální) s karabinami pro uchycení na lanko stožáru: na levé delší straně zpevňující lemovka s našitými karabinami.
5. Vlajka svislá (vertikální) s karabinami pro lanko stožáru a s návlekem pro nasunutí na výložník: na horní straně je průchozí návlek pro navlečení na výložník, na svislé straně zpevňující lemovka s našitými karabinami.
6. Prapor vodorovný (horizontální) s návlekem pro interiérový stojan: na kratší levé straně je průchozí návlek z vlajkoviny, na horním konci s poutkem z pletené šňůrky pro uchycení praporu.
7. Prapor vodorovný (horizontální)  s ozdobnými poutky pro interiérový stojan: na kratší levé straně poutka z vlajkoviny, na horním konci poutko z pletené šňůrky pro uchycení praporu.
8. Vlajka vodorovná (horizontální) se šňůrkou: na levé kratší straně zpevňující lemovka se všitou šňůrkou, na horní straně zakončená očkem, na dolní straně volný konec pro uvázání vlajky.
9. Korouhev svislá (vertikální)  s průvlečnými návleky pro navlečení na tyč: na horní i dolní kratší straně jsou návleky z vlajkoviny, které jsou oboustranně průchozí.
10. Transparent s kovovými oky: transparenty jsou obroubeny švem s dvojitým stehem (případně se zpevňující lemovkou) a opatřeny kovovými oky.